Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Mały Inżynier” – odkrywamy tajniki fizyki i chemii dla najmłodszych w Letniej Strefie na Roofie w Galerii Handlowej Turzyn!

29 sierpnia, 2020 - 12:00 - 16:00

Najmłodsi potrafią zadać najbardziej zaskakujące pytania, na które my – dorośli nie zawsze potrafimy odpowiedzieć. Dlaczego sól jest słona? Dlaczego jeden obiekt unosi się na wodzie, a inny tonie?  Uwielbiają też przeprowadzać własne eksperymenty, których efekty mogą przerosnąć  nasze oczekiwania… W najbliższą sobotę, 29 sierpnia, w Letniej Strefie Na Roofie w Galerii Handlowej Turzyn wszyscy ciekawi tajników fizyki i chemii najmłodsi będą mogli eksperymentować do woli
i znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich pytania!

„Mały Inżynier” to cykl warsztatów dla dzieci, łączących naukę z zabawą, podczas których prawdziwi naukowcy przybliżają najmłodszym zasady reakcji chemicznych oraz prawideł fizyki. W ten sposób pragną obudzić w dzieciach zamiłowanie do nauk ścisłych, logicznego myślenia oraz stawiania pytań
i ciągłego szukania na nie odpowiedzi. To najlepszy sposób na pobudzenie kreatywności najmłodszych.

W najbliższą sobotę, 29 sierpnia, w Strefie Letniej Na Roofie w Galerii Handlowej Turzyn na najmłodszych będą czekali eksperci w dziedzinie chemii i fizyki. W Kolorowym Laboratorium Chemicznym królować będą probówki, pipety, kolby, dziwne ciecze i  mnóstwo barw. A młodzi chemicy będą mogli dowiedzieć się np. ile kolorów kryje się w czarnym pisaku. Na zakończenie eksperymentów będzie można wznieść toast własnoręcznie przygotowanym, kolorowym drinkiem. Tak pokazany świat chemii to wspaniała zabawa, pozwalająca na zrozumienie wielu tajników otaczającego świata.

W Laboratorium Fizycznych Zagadek na młodych inżynierów czekają prawdziwe niespodzianki. Interaktywne stoisko fizyczne to miejsce, przy którym najmłodsi będą mogli sprawić, że woda będzie się unosić wbrew grawitacji. Uczestnicy dowiedzą się również, jak zbudować domek z gwoździ, co to środek ciężkości i jak stworzyć naukową zabawkę. Fizyka stanie się zrozumiała, jak nigdy dotąd!

Wejście na Roofę znajduje się w wyjściu na parking, na I. piętrze Galerii Handlowej Turzyn, obok sklepu Reserved.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Sobota, 29.08.2020r., godz. 12.00 – 16.00

Szczegóły

Data:
29 sierpnia, 2020
Czas:
12:00 - 16:00

Miejsce

Roofa
Szczecin, Polska